Zaloguj się
Login:
Hasło:

Czy zlew granitowy to dobry wybór?

Strona główna -> Artykuły -> Czy zlew granitowy to dobry wybór?

Czy zlew granitowy to dobry wybór?
Zlewy granitowe posiadają wiele walorów zarówno pokroju estetyki, jak i użyteczności.
Są ładne, można wybierać spośród wielu ich barw, kształtów. Kolory nie zmienią się nawet po wielu latach użytkowania. Kamień naturalny jest tworzywem wyjątkowo trwałym, odpornym na działanie temperatur (niskich i wysokich). Zlewy granitowe nie wymagają skomplikowanych zabiegów konserwujących. Utrzymanie ich w czystości jest stosunkowo proste, zazwyczaj wystarcza tu szmatka i woda. Na tego typu zlewozmywakach nie widać także zacieków wodnych, są odporne na zarysowania i działanie środków chemicznych. Do podstawowych wad zlewozmywaków z granitu zaliczymy wysoką ich cenę i znaczny ciężar.  Waga urządzenia jest problematyczna w przypadku transportu urządzenia i wzmocnienia konstrukcji podłoża, na którym będzie ono osadzone.

Wybierając zlew granitowy musimy przemyśleć pewne kwestie.
Przede wszystkim określmy ile komór ma nasz piękny sprzęt posiadać. Jest to kwestia nie tylko natury estetycznej, ale również (a może przede wszystkim) natury funkcjonalnej. Jeśli mamy zmywarkę, wystarczy nam zlewozmywak jednokomorowy. Jeśli jednak przewidujemy ręczne mycie naczyń, przyda nam się dodatkowa komora, w której naczynia będą mogły odciekać z wody. Kompromisem pomiędzy zlewem jednokomorowym, a dwukomorowym jest zlewozmywak składający się z 1,5 komory. Nie zajmuje dużo miejsca, a w małej komorze mogą nam odciekać sztućce czy umyte warzywa. Mimo wszystko jest to jednak rozwiązanie dobre w przypadku zaopatrzenia kuchni w przydatne urządzonej, jakim jest zmywarka.

Zlewy granitowe mogą być wyposażone w pewne dodatkowe elementy.
Nierzadko poszczególne osoby jednocześnie z zlewem kupują nakładkę na komory lub komorę zlewu. Można na niej postawić garnek, albo pokroić określone produkty spożywcze. Jest to bardzo funkcjonalne, szczególnie w niewielkich pomieszczeniach. Oszczędzamy miejsce, wykorzystujemy w ciekawy sposób przestrzeń. Niebanalnym pomysłem będzie również zakup specjalnego dozownika na płyn do naczyń. Jeśli będzie utrzymany w kolorze zlewozmywaka, ładnie wkomponuje się w wystrój kuchni. Takie pojemniki znacznie lepiej prezentują się w kuchniach niż standardowe płyny do naczyń w plastikowych buteleczkach. Kuchnie warto urządzić niebanalnie, pomysłowo. Jest to pomieszczenie niezwykle ważne w każdym mieszkaniu. Nawet jeśli nie spędzamy w niej na co dzień wiele czasu, na pewno chcemy, aby była stylowa i elegancka.
 
zlew granitowy

Warto przeczytać

Meble do kuchni i używane w niej sprzęty powinny być kupowane i ustawiane z głową. Tylko wówczas możemy być pewni, że kuchnia będzie komfortowa podczas gotowania, jak również zachwyci nas swoją estetyką. To jedno z najważniejszych w domu po

Zobacz całość: Funkcjonalna kuchnia w domu
Pomieszczenie gastronomiczne powinno być urządzone w należyty sposób. Nie tylko pod względem odpowiednich sprzętów, ale i również pod względem rozkładu przestrzennego.

Zobacz całość: Pomieszczenie gastronomiczne
Każdy marzy o idealnie urządzonej kuchni. Atrakcyjne meble to jednak nie wszystko.

Zobacz całość: Wyposażenie kuchni
Każdy lokal gastronomiczny powinien posiadać dobrze wyposażoną kuchnię restauracyjną, aby móc obsługiwać swoich klientów na możliwie najwyższym poziomie.

Zobacz całość: Meble w kuchni restauracyjnej